You are here: Home » Bankalar » İŞ BANKASI İNTERNET BANKACILIĞI ŞİFRE ALMA İŞLEMİ

İŞ BANKASI İNTERNET BANKACILIĞI ŞİFRE ALMA İŞLEMİ

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır

Eğer İş Bankası müşterisi iseniz, acil durumlarınızda ve bankaya gidecek kadar vaktiniz olmadığında İş Bankası internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ancak internet bankacılığını kullanabilmek için, internet bankacılığı şifreniz bulunmalı. Size gerekli olan bu şifreyi ise, birkaç dakika içinde İş Bankası şubesine gitmeden hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Şifre almak istediğinizde www.isbank.com.tr adresinden İş Bankası’nın internet sitesine girerek, sayfanın sağ üst köşede “Anında Şifre” butonuna tıklayarak, yeni açılan sayfadaki öncelikle Bireysel Müşteri mi yoksa Ticari müşteri mi olduğunuzu seçmeniz isteniyor.

Eğer İş Bankası’nda ticari hesabınız varsa bu hesap için de  internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz.  Müşteri tipini seçtikten sonra ikinci adımda İş Bankası müşteri numaranızı ve telefonunuzu girmeniz gereken boşluklar olacaktır. Müşteri numaranızı ezbere bilmiyorsanız, size ait müşteri numarası İş Bankası bankamatik kartı üzerinden yazılmaktadır. Eğer  İş Bankası bankamatik kartı yerine kredi kartınız varsa, ya da herhangi bir sebepten müşteri numaranıza ulaşamıyorsanız; TC Kimlik numaranız ile de şifre alma işleminize devam edebilirsiniz. Bu bilgilerden sonra telefon numaranızı yazmanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken detaylardan biri;  telefon numaranızı girerken başında 0 olmadan yazmanızdır. 5xx şekilde yazdıktan sonra sisteme bot olmadığınızı ispatlamak için aşağıda resimde yazılı olan rakamları doğrulama alanına yazarak devam butonuna tıklayınız.  Saniyeler içerisinde numarasını girdiğiniz cep telefonunuza banka tarafından bir SMS iletilecektir. Bu SMS’te yer alan doğrulama kodunu, bir sonraki adımda sisteme girerek; iş bankası internet bankacılığı şifrenizi oluşturabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz 6 haneli  ve rakamlardan oluşması gerekmektedir. Ayrıca daha önce kullandığınız bir şifre varsa, bu şifreyle birebir aynı şifreyi sistem kabul etmeyecektir. Şifrenizi oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar; şifrenizin “o” ile başlamaması, doğum tarihinizi içermemesi,ardışık ve tekrar eden rakamlardan oluşmaması gerekmekte.  Oluşturduğunuz şifrenin aynısını , bir sonraki kutucuğa da doğrulama amaçlı girmelisiniz. Şifreniz seçtiğiniz periyotlara göre 3-6 ve 12 aylık periyotlarla yenilecektir.

Kaynak:

 1. http://www.isbank.com.tr/TR/aninda-bankacilik/bireysel-internet-subesi/Sayfalar/bireysel-internet-subesi.aspx
 2. https://www.e-kredi.net/is-bankasi-internet-bankaciligi/

Tüketici finansı ile ilgili uzmanlığım vardır. Bu doğrultuda, kredi kartı, kredi kartı başvurusu, kredi notu yükseltme işlemleri gibi yazılar yazarak ziyaretçilere ücretsiz bilgi sağlıyorum. elif@kredikartinataksit.org mailden ulaşabilirsiniz.

11 yorum

 1. Oriflame Masrafsız Fatura Ödeme İş Bankası İnternet Bankacılığından: via

 2. Hakan Aran : İşNet’i Devam Ettirmenin İş Bankası için Stratejik Önemi Olduğu Noktasına Geldik turkinternetcom

 3. İş Bankası İnternet şubesine girmek için bildiğin yazılımcı falan olmak gerekiyor. Gereksiz teferruat.

 4. İş Bankası, basın toplantısında yeni mobil uygulamasını tanıtıyor.

 5. Periscope’ta CANLI: İş Bankası yeni uygulaması Piri’yi Saffet Emre Tonguç’la tanıtıyor…

 6. . on Periscope: İş Bankası yeni uygulaması Piri’yi Saffet Emre Tonguç’la tanıtıyor…

 7. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen “Müşterilerimize uçtan uca ideal bir deneyim yaratmak ve memnuniyetl…

 8. Periscope üzerinde İş Bankası yeni uygulaması Piri’yi Saffet Emre Tonguç’la tanıtıyor…

 9. Türkiye İş Bankası’nın dijital deneyim içerikli ve StartUp işbirliği ile giriştiği yeni uygulaması ile tanışmak iç…

 10. I’m at Türkiye İş Bankası in Sakarya, Türkiye

 11. İş Bankası diye öyle olmuş bence. Bir de Milli Eğitim müfettişlerini denemek lazım. :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir